Nodarbības kopsavilkums: "Ziema augu pasaulē." Ziema augu pasaulē Jautājumi par ziemu augu pasaulē

Lai izmantotu prezentāciju priekšskatījumu, izveidojiet sev Google kontu (kontu) un piesakieties: https://accounts.google.com


Slaidu paraksti:

Augi ziemā Šakurova Fanisa Tagirovna, pamatskolas skolotāja, MBOU "Aktanyshskaya vidusskola №1", Aktanysh, Tatarstānas Republika

Labdien

Ledus

Sniega sega

Sniegpārslas

Skujkoku

Salta raksti

R E B E L I P A S O S N A T S I L V E N N I C L E SH I N A S UN N O A SZ

Augi ziemā

Ziemas mežs

Krūmi

Paldies par uzmanību!

Priekšskatījums:

Nodarbības tēma:   "Ziema augu pasaulē."

Nodarbības tips:   nodarbība jaunu zināšanu atklāšanā.

Nodarbības mērķis:   veidot zināšanas par ziemas periodu augu dzīvē.

Nodarbības mērķi:

Veidot studentu vispārējās izglītojošās aktivitātes;

Iepazīstināt ar koku, krūmu un zāles dzīves īpatnībām ziemā;

Attīstīt studentu runu;
- attīstīt garīgos procesus: brīvprātīga uzmanība, atmiņa, iztēle;

Veidot pozitīvu mācīšanās motivāciju;

Attīstīt personiskās īpašības: iecietību, savstarpēju palīdzību, draudzīgumu, novērošanu;

Attīstīt interesi par apkārtējo priekšmetu pasauli;

Izglītot dabas emocionālo uztveri un emocionālās sajūtas, cieņu pret dabu.

Apmācības metodes:  reproduktīvs, problemātisks, ieprogrammēts.

Izziņas aktivitātes organizācijas formas:  frontālais, individuālais, grupa.

Mācību rīki:  mācību grāmata “Pasaule”, A. Pleshakovs, krustvārdu mīkla, P. Čaikovska fonogramma “Janvāris”, multimediju projektors, prezentācija, herbārijs, ziemas koku zaru paraugi, priekšmetu attēli, koku griezumi, 3 veidu kartes, zināšanu kāpnes.

Nodarbības gaita:

1. Pašnoteikšanās darbībai.

Sveiki, puiši! Es priecājos jūs redzēt! Ieņemiet vietas, dodieties ērti. Mēs, kā vienmēr, gaidām daudz interesantu lietu. Tātad, smaidiet viens otram, sāciet strādāt.

2. Zināšanu aktualizēšana un darbības grūtību novēršana.

Skolotājs.   Atcerēsimies, kādu tēmu mēs mācāmies pasaules stundās?

Bērni.   Ziemas izmaiņas dabā.

Skolotājs.   Kāds ir ziemas ilgums pēc kalendāra, pēc Saules un pēc dabiskajām zīmēm?

Skolēni.   Saskaņā ar kalendāru, 3 mēneši: decembris, janvāris un februāris.

Saskaņā ar sauli jeb astronomisko ziemu tas ilgst arī 3 mēnešus: no ziemas saulgriežiem (22. decembris), kad ir īsākā diena un garākā nakts, līdz vernalālai ekvinokcijai (21. marts), kad diena un nakts ir vienāda.

Meteoroloģiskā ziema ilgst no diennakts vidējās virsmas gaisa temperatūras pazemināšanas zem 0 līdz tās paaugstināšanās virs 0. Dažos gados ziema mūsu platuma grādos ilgst apmēram 4 mēnešus, bet ziemeļu platuma grādos - pat ilgāk, līdz 6 mēnešiem.

Skolotājs.   Kādas ziemas parādības rodas nedzīvā dabā?

Skolēni.   Gaisa temperatūra mainās, tā kļuva zemāka par 0.

Augsne ir sasalusi.

Naktis ir kļuvušas garākas. * slaids, kas attēlo ziemas dabu

Skolotājs.   Kā sauc ziemas parādību, ko redzat uz ekrāna? * slaids "Iesaldēšana"

Skolēni.   Ledostavit - ledus saistošu ūdenstilpņu parādība.

Skolotājs.   Kāda ziemas parādība nākamajā slaidā?

  * slaids "Sniega sega"

Skolēni.   Sniega sega. Tas nav kausējošs sniega slānis. Tas ne vienmēr ir vienāds: tas ir dziļš, pūkains, pēc tam sablīvēts, pārklāts ar ledus garozu (infūziju).

Skolotājs.   Kas notiek ar pirmo sniegu?

Skolēni.   Visbiežāk pirmais sniegs kūst. Ziema ar dziļu pūkainu sniegu nāk vēlāk.

Skolotājs.   Un kas ir sniegputenis?

Skolēni.   Daudzu sniegpārslu krišanas parādība uz zemes.

  * Sniegpārslas slīd

Skolotājs.   Kā veidojas sniegpārslas? Kā viņi izskatās? Kāda viņiem forma?

Skolēni.   Dabā ūdens tvaiki paaugstinās ar gaisa straumēm, kur tie nonāk aukstajos gaisa slāņos. Tur tas pārvēršas par sīkiem ledus kristāliem. Kristāli ir savstarpēji savienoti. Sniegpārslas ir sešstūrainas, simetriskas, dažādu formu.

  * Sniegpārslas slīd

Skolotājs.   Kad mēs novērojam sniega pārslas sniega pārslu veidā?

Skolēni.   Kad tas nav ļoti salns, sniegpārslas saliec kopā un veido sniega pārslas.

Skolotājs.   Un kad ir sniegputenis sniega putraimu veidā?

Skolēni.   Ja tas ir salns un pūš stiprs vējš, tas sabojājas plāns

Veidojas sniegpārslu un sniega krustu stari.

Skolotājs.   Kad parādās sals? * slaids "Rime"

Skolēni.   Salnas dienā, ja pūš mitrs vējš, jūs varat novērot šo skaisto parādību. Uz koku zariem un citiem objektiem parādās mazi ledus kristāli. Kas veidojas no ūdens tvaikiem.

Skolotājs.   Un kur var novērot salnas modeļus?

  * slaidi "Salstie raksti"

Skolēni.   Tos var novērot uz transportlīdzekļu brillēm, mājām. Šos sarežģītos modeļus zīmē ūdens tvaiki.

Skolotājs.   Ko atgādina salnas formas?

Skolēni.   Viņi atgādina pasakainu mežu, augus.

Skolotājs.   Kas izraisīja šādas izmaiņas nedzīvajā dabā? Gaisa temperatūras pazemināšanās, augsnes, ūdenstilpņu sasalšana, nokrišņu daudzums sniegā?

Skolēni.   Izmaiņas ir saistītas ar Sauli, tās stāvokli debesīs.

3. Izglītojošā uzdevuma izklāsts.

Skolotājs. Puiši, sakiet man, nedzīvās dabas parādības ietekmē dzīvo dabu?

Atbild studenti.

Skolotājs.   Tagad mēs atrisināsim krustvārdu mīklu, kurā tiek šifrēta stundas tēma.

  * slaids

Rāda herbāriju un veido mīklas.

1.Zaļa, nevis pļava,

Bela, nevis sniegs

Kudryava, nevis galva(bērzs)

2. Kāds koks ir bagāts ar medu?(liepa)

3. man ir garākas adatas nekā eglītei,

Ļoti taisni, es augšu garš.

Ja es neesmu pie malas

Zari tikai uz vainaga(priede)

4. Vai jums ir Ziemassvētku eglītes radinieks BEP З Z A

Adatas, kas nav dzēlīgas. L & PA

Bet atšķirībā no Ziemassvētku eglītes AR OC N A

Šīs adatas nokrīt(lapegle) L UN S T V E N N IC A

LESH UN N A

5. Tas aug ļoti blīvi, O S UNN A

Lēnām zied, M A LUN N A

Un, kad vasara paiet, ZE M LI N I K A

Mēs ēdam viņa saldumus,

Nevis papīra gabalā, bet čaumalā -

Rūpēties, bērni, zobi!(lazda)

6. Kāda veida koku audzes,

Vēja nav, bet lapa dreb?(apses)

Karājas 7 sarkanas krelles

Viņi skatās uz mums no krūmiem.

Ļoti mīlu šīs krelles

Bērni, putni un lāči.(avenes)

8. Man ir mazliet vasara uz plānas kājas.

Aušana no manis un ķermeņi.

Kas mani mīl, priecājas par prieku

Un mana dzimtā zeme man deva vārdu(zemenes)

Skolotājs.   Jā, mēs runāsim par augiem ziemas sezonā.

  * slaids "Augi ziemā"

Izklausās mūzika P. Čaikovska "Janvāris".

  * slaids, kurā attēlots ziemas mežs

Skolotājs.   Ziemas burve

Savaldzināts, mežs stāv

Un zem sniegotās bārkstis

Nekustīgs, mēms

Viņam mirdz brīnišķīga dzīve.

Puiši, skanēja krievu komponista P. Čaikovska mūzika. Un tagad izbaudīsim brīnišķīgo ziemas ainavu, pastaigāsimies ziemas mežā.

4. Fizminutka. * mūzika, slaids

Skolotājs.   Atcerēsimies, kādus augu veidus mēs zinām.

Krustvārdu mīkla palīdzēs atcerēties.

Skolēni.   koki krūmi zālaini

Bērzu lazda zemene

Lipa aveņu

Lapegle

Priede

Apse

5. Projekta izstrāde grūtībās nonākušajam.

Skolotājs.   Tātad, kā augi pārziemo? Izlasiet mācību grāmatas autora uzdotos jautājumus.

Jautājumi.   - Kas notika ar zālaugu augiem un krūmiem pirms ziemas sākuma?

Kādi krūmi ziemo zem sniega, nenometot lapas?

Ko cilvēki dara ziemas kultūru saglabāšanai?

Skolotājs.   Balstoties uz saviem novērojumiem, jūs varat atbildēt uz jautājumiem.

Studenti atbild, balstoties uz savu pieredzi un novērojumiem.

Skolotājs.   Nepietiek zināšanu. Kur mēs varam atrast atbildes uz jautājumiem?

Skolotājs.   Ko tu iemācījies? Par kādiem augiem mēs runājam?

Skolēni.   Mēs runājam par zālaugu augiem un krūmiem.

Skolotājs.   Kā zālaugu augi ziemo?

Skolēni. Viņi nomirst, atstājot sēklas zem sniega, ja tie ir viengadīgi augi. Daudzgadīgo zālaugu augos sīpoli un sakneņi tiek saglabāti augsnē.

Skolotājs.   Kas notiek ar krūmiem?

Skolēni.   Viņi nokrīt lapas rudenī, un mūžzaļajos krūmos (dzērvenes, brūklenes) lapas nemaina krāsu un nekrīt. Tie ir mūžzaļie augi.

  * slaids "Krūmi zem sniega"

Skolotājs.   Šajos krūmos ogas paliek uz zariem, kas no salnām kļūst saldākas. Un putni un dzīvnieki zem sniega atrod garšīgas ogas.

Skolotājs.   Kāda ir sniega segas nozīme augiem?

Skolēni.   Sniega sega palīdz augiem pārdzīvot bargo ziemu, pārklāj tos kā siltu segu.

Skolotājs.   Ko cilvēki dara ziemas kultūru saglabāšanai?

Studenti atrod atbildi:  Laukos ir novietotas īpašas barjeras, lai vējš neslaucītu sniega segu.

Skolotājs.   Tagad mēs pievēršamies jautājumam, kā koki ziemo? Vasarā jūs labi atpazīstat kokus pēc to lapām. Un ziemā? Balstoties uz manu pieredzi un novērojumiem.

Skolēni sniedz atbildes.

Skolotājs.   Jūs pilnīgāk iemācīsities no mācību grāmatas - mūsu ceļveža.

  * slaids "Bērzs". Herbārijs.

Skolotājs.   Kas ir šis koks?

Studenti atbild un ar skolotāja palīdzību apraksta koka īpašības.

Vienkāršākais bērza atpazīšanas veids ir baltā miza. Lieli zari no stumbra stiepjas akūtā leņķī, un jaunie zari karājas. Nieres ir mazas, ir auskari.

  * slaids "Kastaņa". Herbārijs.

Zari ir biezi, ar lielām spīdīgām nierēm.

  * slaids "Ozols". Herbārijs.

Spēcīgi zari veido noapaļotu vainagu. Miza dziļajās vagās ir tumši brūna.

  * slaids "Vītols". Herbārijs.

Vītoliem ir gaiši dzeltena miza, plāni zari nolaižas uz zemes.

  * slaids "Rowan". Herbārijs.

To ir viegli atpazīt pēc augļiem, ar brūnu, gludu stumbru. Ja augļu nav, putni tos grauza, paliek uz kātiņa zariem.

  * slaids "Linden". Herbārijs.

To ir viegli atpazīt arī pēc tumšās blīvās mizas, kas nelielās plaisās un uz zariem var pakārt augļu riekstus ar skrejlapām.

  * slaids "Papele". Herbārijs.

Papelei ir viegls stumbrs, lipīgi pumpuri. Papeļu ģintī ir apmēram 110 sugas. Mums Krievijā aug 16 sugas.

  * slaids "Kļava". Herbārijs.

Koku var viegli atpazīt pēc tā sēklām - helikopteriem. Ir vēl vairāk kļavu sugu - apmēram 150 sugas.

Skolotājs.   Kāds ir jebkura koka stumbrs, kuru klāj?

Skolēni.   Jebkura koka stumbrs ir pārklāts ar mizu. Tās ir mirušās augu šūnas, tās vairs nesaņem ūdeni un barības vielas.

Skolotājs.   Kāda ir garozas funkcija?

Skolēni.   Mizai ir aizsargājoša funkcija.

Skolotājs. Atkusnis ir bīstams kokiem ziemā, kad uz koka kūst sniegs, mizas plaisas piepilda ar ūdeni. Ja pēc atkausēšanas ir sals, tad ūdens sasalst. Iznīcini mizu. Uz tā parādās dziļi plaisu salu caurumi. Lai izvairītos no mizas bojājumiem, augļu koku stumbri ir balināti. Balta krāsa atspoguļo saules starus, un augšējie slāņi ir nedaudz uzsildīti.

* slidkalniņš “Balto mazgāšanas stumbri un sniega mešana uz koka stumbra”

Skolotājs.   Kā aug koki? Balstieties uz savu pieredzi, sakiet, kura sezona ir vislabvēlīgākā koku augšanai?

Skolēni atbild.

Skolotājs.   Vai koku augšana ir atkarīga no gaisa temperatūras un mitruma, no augsnes auglības?

Skolēni.   Ziemā tas neaug, augsne ir sasalusi, maz siltuma.

Skolēni lasīja rakstu no mācību grāmatas par koku augšanu.

Skolotājs.   Tātad, kādos mēnešos koki aug visstraujāk?

Atbild studenti.

Skolotājs.   Un kad koki atrodas dziļā miega stāvoklī?

Atbild studenti.

  * slidkalniņš - ziemā

Skolotājs.   Visi augi dzīvo pie sava pulksteņa. Priedes, piemēram, mostas marta sākumā neatkarīgi no laika apstākļiem. Kurā diennakts laikā koki aug ātrāk?

Skolēni.   No rīta un vakarā, un naktī viņi atpūšas.

Skolotājs.   Un tāpat kā cilvēkam ir pase, arī kokam ir dabiskā pase, kas norāda tā vecumu. Kā uzzināt koka vecumu?

Skolēni izdara savus pieņēmumus.

Skolotājs.   Precīzāk, jūs mācīsities no mācību grāmatas.

Skolotājs.   Tātad, kā noteikt koka vecumu?

Skolēni.   Gada riņķos.

6. Primārā konsolidācija.

Grupu darbs (katrs 4 cilvēki)

Skolotājs.   Pievienojieties grupās. Pie rakstāmgalda katra grupa zāģēja koku. Nosakiet tā vecumu pēc koku gredzeniem.

Skolotājs.   Ko par gada gredzeniem var pateikt?

Skolēni.   Gada gredzeni var pateikt daudz: par klimata īpašībām, par dzīves apstākļiem, par to, vai tam bija pietiekami daudz barības vielu un ūdens, vai tas auga kailcirtē vai blīvā mežā. Ja augšanas gredzens ir plats, pat - mēs varam teikt, ka gads bija labvēlīgs un koks auga atklātā vietā. Ja koks pieauga izcirtumā, augšana būs jau ziemeļu pusē, bet dienvidos - plašāka.

  * zīmējums uz tāfeles

7. Patstāvīgs darbs ar pašpārbaudi atbilstoši standartam.

Darbs ar testa kartēm.

Skolotājs.   Un tagad mēs strādājam ar testa kartēm. Izlasiet jautājumus un atzīmējiet pareizās atbildes.

Pašpārbaude. Bērni salīdzina rezultātu ar standartu.

8. Darbības atspoguļojums.

Vai jums patika nodarbība?

Kas bija viegli? Kas bija grūti?

Cik daudzi tic, ka esat paplašinājuši savas zināšanas par augu dzīvi ziemā?

Cik daudzi no jums var pastāstīt kaut ko interesantu no nodarbības mājās?

Un es puiši gribu tevi slavēt un pateikt paldies, bet šiem puišiem (es aicinu) bija īpaši interesantas un pareizas atbildes.

Uzzīmējiet zināšanu kāpnes. Kāds ir jūsu solis šajā nodarbībā?

Informācija par mājas darbiem.  * slaidu ierakstu māja. uzdevumi

Pieteikums: prezentācija "Ziemas pārmaiņas dabā"



   ... Nedz miris, nedz dzīvs ... Ziemas apburtā Satriecošā veidā mežs stāv - Un zem sniegotās bārkstis; Nekustīgs, mēms. Viņam mirdz brīnišķīga dzīve. Un viņš ir satriecis, - Ne miris un ne dzīvs, - Burvju sapņa apburts. Visi aplauzti, visi aplauzti vieglā leju ķēdē ... F. I. TYUTCHEV






Lapkoku augi Daudziem augiem ir atpūtas laiks, galvenokārt ziemā. Lapu koki, piemēram, bērzs, kļava, apse utt., Rudenī izmet zaļumus, jo šajā laikā nav pietiekami daudz saules gaismas, lai lapās veidotos barības vielas.










Ziemas ziedi Tāpēc atliek secināt, ka mūsu pavasara augiem piemīt ievērojama spēja ziemā attīstīties zem sniega. Atstājot rudenī zem sniega ar mierīgiem pazemes orgāniem - sakneņiem un bumbuļiem, viņi to atstāj jau ar attīstītiem stublājiem, lapām un bieži pat ar krāsainiem pumpuriem. Mežā sniegputeņa laikā jaunas pavasara augu daļas iziet cauri sniegam.




Ārstniecības augu preparāti ziemā Daži augi ziemā iegūst maksimālu dziedinošo spēku. Tas ir tas, par ko viņi tiks apspriesti. Proti, tas būs par priežu un bērzu pumpuriem un alkšņu čiekuriem. par priežu un bērzu pumpuriem un alkšņu čiekuriem.



Programma - UMK “Perspektīva”, A. A. Pleshakov, M. J. Novitskaya, 2. klase

Tēma: "Ziema augu pasaulē."

Nodarbības veids: jauna materiāla apgūšana

Nodarbības mērķis: ideju veidošana par augu dzīves izmaiņām ziemā un iepazīšanās ar metodēm koku sugu noteikšanai ziemā pēc ārējām atšķirības pazīmēm.

Plānotie rezultāti:

1) Priekšmets

    ideju veidošana par augu dzīves apstākļu maiņu ziemā

    vingrināties, nosaucot pētāmo augu svarīgākās atšķirīgās pazīmes un ziemā atdalot koku sugas pēc individuālajām īpašībām.

    horizonti ar papildu informāciju par augu dzīves izmaiņu atkarību no laika apstākļiem

Normatīvie:

Nosakiet mācību aktivitāšu mērķi

Kontrolēt risināšanas metodi un apmācības uzdevuma rezultātu saskaņā ar iepriekš sastādīto plānu

Izziņas:

    attīstīt spēju noteikt cēloņsakarības starp dabas stāvokli un augu dzīves izmaiņām

    attīstīt spēju veikt analīzi, identificējot būtiskās pazīmes

    attīstīt spēju veidot vienkāršu spriešanu, pamatojoties uz vadošo informāciju

    navigējiet mācību grāmatā, meklējiet un izceliet nepieciešamo informāciju

    attīstīt spēju strādāt ar informāciju, kas tiek pasniegta dažādās formās (teksts, ilustrācijas)

    attīstīta spēja vispārināt, spēja izdarīt secinājumus pētītā materiāla atklāšanā un sistematizēšanā

    apkopojiet mācību stundu par

Komunikatīvs:

- izteikt savas domas pietiekami pilnīgi un precīzi

- formulējiet un argumentējiet savu viedokli, novērojot savvaļas dzīvniekus

- izteikt savas domas mutvārdu runā (sastādīt stāstu no attēliem)

3) Personīgais

Izglītot dabas emocionālo uztveri un emocionālās sajūtas, cieņu pret dabu.

Attīstīt personiskās īpašības: savstarpēja palīdzība, draudzīgums, novērošana;

Līdzcilvēku sadarbības prasmju attīstīšana.

Mācību rīki:  mācību grāmata “Pasaule apkārt” Pleshakov AA, Novitskaya M.Y., krustvārdu mīkla, fonogramma, fragments no multfilmas “Moroz Ivanovich”, multimediju projektors, prezentācija, herbārijs, ziemas koku zaru paraugi, priekšmetu attēli, aploksnes ar uzdevumu kartēm 6 gab. , dzeltenā un sarkanā, dzeltenā apļa svītras.

1. Org. brīdis.

Sākot nodarbību, iesaku klausīties mūziku.

Skolotājs iekļauj audio ierakstu un lasa dzejoli. Šajā laikā ekrānā tiek parādīti ziemas meža slaidi.

EnchantressZiemā

Apbēdināts, mežsir vērts -

Un zem sniegotās bārkstis

Nekustīgs, mēms

Viņam mirdz brīnišķīga dzīve.

Un viņš, sašutis, stāv, -

Nav miris vai dzīvs

Sapnis burvju apburts

Visi sapinušies, visi sapinušies

Gaismas ķēdes pūtīte ...

Vai ziemas saules mošeja

Viņam viņa stars slīpa -

Viņā nekas neplīst

Viņš uzliesmēs un spīdēs

Žilbinošs skaistums.

Ko jūs domājat par mūsu nodarbību? (Ziema, mežs, ziemas mežs)

Tagad jūs esat redzējis daudzus ziemas meža attēlus. Un kādus vārdus dzejnieks F.I. Tyutchev zīmē mežu? (Savaldzināts, savaldzināts, burvju sapnis, iesiets, fascinēts ...).

2. Zināšanu atjaunošana

Ko dzejnieks domāja, sakot:

Un viņš, sašutis, stāv, -

Nav miris vai dzīvs

Miega aizrauj burvju ...?

(Šķiet, ka koki mežā guļ).

Patiešām, var šķist, ka koki mežā nav dzīvi. Bet patiesībā tas tā nav. Ziemā viņi pārstāj augt, ēst un nonāk dziļā miegā).

Cik daudzi zina, cik vairāk koku pielāgojas ziemas aukstumam?

a) (Rudenī viņi nometa lapas).

Tieši tā, lapām ir vajadzīgs daudz siltuma. Ziemā šis siltums būs ļoti nepieciešams kokam, tāpēc viņi atbrīvojas no lapām.

Bet ir koki, kas visu ziemu paliek zaļi. Ko sauc šie koki? (Skujkoki). Viņu adatām ir bieza āda un tās ir pārklātas ar vaska pārklājumu. Koku izdalītie sveķi aizsargā tos no sasalšanas.

b) - Un kas kokiem draud ar ziemu? (Koki var sasalt un nomirt no stipra salnām.)

Bet nebaidieties, koki tam ir pielāgojušies. Zem to stumbra un zaru ādas viņiem ir īpašs aizsargājošs slānis, kas neizlaiž siltu gaisu no koka un aizsargā to no sala.

Bet šeit ir pārsteidzoši - ziemas saaukstēšanās meža augiem ir vienkārši nepieciešama. Izrādās, koku un krūmu pumpuri parasti var ziedēt tikai pēc ziemas saaukstēšanās.

Vai jūs domājat, ka tur, zem sniega, augu dzīve apstājas? Skatīsim fragmentu no karikatūra “Morozs Ivanovičs».

Skatos multfilmu.

Jums ir taisnība, augi ir pilnībā pārklāti zem sniega, piemēram, silta spalvu gulta. Sniegs līdz pavasarim tos glābj no aukstuma un sala.

Un kāpēc, jūsuprāt, ir vieglāk panest ziemas sals mazizmēra augus vai kokus, kāpēc? (Mazizmēra, jo tie ir pilnībā paslēpti zem sniega.)

3. Problēmas izklāsts un nodarbības mērķis.

Puišiem, 2. klases skolēniem tika dots uzdevums iemūžināt ziemas dabas skaistumu, fotografējot dažādus kokus, un noteikt, kāda veida koks tas ir. Visi tika galā ar uzdevumu. Maša arī nofotografēja koku, taču nevarēja noteikt, kāda veida koks tas ir.

Uz ekrāna skolotājs rāda koka fotogrāfiju.

Es iesaku jums palīdzēt Masha to izdarīt. (Bērnu atbildes).

Mēs nevaram. Kāpēc?

Un tā, vai mums bija arī problēma? Ko jūs domājat? (Mums neizdevās atpazīt koku).

Skolotājs uz tāfeles karājas PROBLĒMAS karti, un pēc bērnu atbildes mēs NEVAJADZĒTU ATZĪT ZIEMAS KOKU

Zinot problēmu, kādu mērķi mēs varam izvirzīt? (Iemācieties atpazīt kokus).

Skolotājs karājas PURPOSE karti uz tāfeles un pēc tam, kad bērni ir atbildējuši uz karti, Mācieties iemācīties kokus

Lai to izdarītu, mums jāatrod risinājumi. (Identificējiet zīmes, kas palīdzēs identificēt kokus).

Skolotājs karājas uz tāfeles karti LĒMUMA VEIDI, un pēc tam, kad bērni ir atbildējuši uz karti, NOSAKA PAR KOKA ĀRĒJĀM ZĪMĒM

Un, protams, jums jāveic izmēģinājuma darbība. (Mēģiniet atpazīt koku pēc šīm zīmēm).

Skolotājs uz tāfeles ievieto TESTA DARBĪBAS karti, un bērni atbildATZĪST KOKI AR ŠIEM ZĪMĒM

Vai esat uzminējis, kāda būs mūsu nodarbība? (Bērnu atbildes).

4. Atveriet jaunu.

Patiešām, koku ziemā ir grūti atpazīt, jo visi koki šķiet vienādi. To ir vieglāk izdarīt vasarā. Kāpēc? (Vasarā uz kokiem ir lapas).

Jā, bet lapas vairs nav. Bet bija pastāvīgas ārējās pazīmes, pēc kurām mēs varam noteikt koku, t.i. atrisināt problēmu.

Ja bērni apzīmē zīmes, skolotājs jautā: “Jā, bet vai mēs zinām, kādas zīmes ir raksturīgas mašīnkokam? (Nē). Tāpēc mums nav pietiekami daudz informācijas. ”

Pievērsīsimies apmācībai.

Atveriet mācību grāmatas 20. lpp. Paņemiet vienkāršus zīmuļus. Lasot mācību grāmatas tekstu, pasvītrojiet vārdus, kas apzīmē jebkuru koka zīmi.

Bērni paši lasīja mācību grāmatas tekstu.

Kādas ārējās pazīmes esat atradis? (Miza).

Skolotājam karājas karte CORA

Kurus kokus ir vieglāk atpazīt pēc mizas? (Bērzs un apses).

Kādas citas pazīmes jūs uzsvērāt? (Lapu paliekas).

Skolotājs pakārt karti LEAVES

Uz kādiem kokiem viņi paliek? (Bērnu atbildes).

Kādus citus kokus no lapām varam atpazīt? (Egle, priede, egle). Kādi koki tie ir? (Skujkoki). Kāpēc viņus tā sauc? (Lapu vietā viņiem ir adatas).

Vairāk? (Augļi)

Skolotājs karājas augļu kartītē

Ar vārdu augļi mēs domājam gan sēklas, gan čiekurus.

Uz kādiem kokiem viņi paliek? (Pīlādži, kļavas, liepas, osis, goba).

Un ja uz koka nav redzami ne augļi, ne atlikušās lapas. Kāds tad ir koka noteikšanas pamats? (Siluetā).

Skolotājs karājas SILHOUETTE karti

Pareizi, bet to ir grūti izdarīt.

Mēs ar jums esam identificējuši zīmes, zinot, kādus kokus mēs varam atpazīt. Mēģināsim to izdarīt.

Mēs ar jums esam identificējuši zīmes, pēc kurām mēs varam atpazīt koku. Atgriezīsimies pie sava plāna. Un mūsu nākamā rīcība? (Izmēģinājuma darbība). Tagad mums ir jācenšas pielietot šīs zināšanas.

Uz šķīvjiem, kas sakārtoti: koku miza, sēklas un konusi, sausas lapas.

Paskaties, ko es atvedu.

Bērni pieceļas, iederas, jūtas.

Mēģiniet nosaukt kokus.

Vai tev izdevās nosaukt visus kokus? (Nē. Mēs nezinām, kurā kokā ir kuras sēklas).

Kur un no kurienes mēs iegūstam šīs zināšanas? (No enciklopēdijas. Jautājiet pieaugušajiem. No interneta).

Fizminutka.

Koka koki stāv ārpus loga

Viņi ielūkojas zilajās debesīs.

Zari izliekas uz sāniem,

Uz zariem sēž vāveres.

Vējš pūš ledaini

Un uzkusis sniega mākonis.

Viņš ir stingri un spēcīgs.

Bet ļaunais putenis ir mazinājies

Viss rajons kļuva balts.

Nu, mēs mazliet pastaigāsimies

Un atpakaļ uz mūsu mājām.

5. Jaunu zināšanu pielietošana. Darbs pāros.

A) - Es iesaku patstāvīgi strādāt pāros. Auga atpazīšanai izmantojot ilustrācijas no “Atlas - determinants”. Iegūstiet informāciju par kokiem. Un, strādājot ar galdiem, zīmējiet sava koka zīmes. Padomājiet par to, kā jūs varat par to pastāstīt citiem puišiem, lai viņi viņu atpazītu.

Atcerēsimies darba noteikumus pāros. (Bērnu atbildes).

Skolotājs uz tāfeles ievieto kartīti ar noteikumiem.

Katram pārim ir lapa ar tabulu, koku ilustrācijas, lapas no “Atlas - determinants”. Bērni strādā pāros. Uz lapām rakstiet zīmes. Skolotājs staigā un palīdz viņiem.

Koku nosaukums

Siluets

Miza

Lapas

Augļi

1 rinda: 1 skolas galds: priede; 2 galdi: egle.

2 rinda: 1 skolas galds: liepa; 2 galdi: pelni.

3 rinda: 1 skolas galds: vītols; 2 galdi: kļava.

Darbs ir paveikts. Vienojieties savā starpā, kurš no jums pateiks un kurš palīdzēs.

Pārī bērni iet ārā un runā.

B)  - Vēlreiz apskatīsimies, kas atrodas uz plāksnēm. Mēģiniet nosaukt kokus. (Bērni nosauc un paskaidro).

Tiek saukti bērni, un skolotājs uz ekrāna parāda pareizu attēlu (miza: bērzs, apse, priede; lapas: osis, pīlādži, papeles, apse, priede, egle; sēklas: kļava, osis, ozols).

Ja mums ir laiks laikā, tad stundā mēs uzminam krustvārdu mīklu. Ja nē, tad dodiet mājas darbus.

C)- Vai vēlaties vēlreiz pārbaudīt sevi? Mēģināsim atrisināt krustvārdu mīklu?

Mēģiniet identificēt koku pēc tā izskata ziemas sezonā.

Krustvārdu Darbs ar tīmekļa kameru. Augi ir pakārti uz dēļa:

1. PIRMS

2. ASPEN

3. Priede

4. POPLAR

5. FIR

6. KARTE

7. vītoli

8. ROWAN

6. Nodarbības apkopojums.

Labi darīts! Atgriezīsimies pie problēmas, kas radās stundas sākumā. Mums vajadzēja atpazīt koku un palīdzēt Mašai. (Ziemā koku nevarējām atpazīt).

Tagad mēs zinām, kāpēc viņa nevarēja identificēt un nosaukt koku? (Viņai trūka informācijas, kas satur informāciju par šī koka īpašībām).

Skolotājs pievieno zīmes. Šī ir kļava.

Mēs tikām galā ar nodarbībā izvirzīto uzdevumu? (Jā)

Kas mums par to jāzina? (Kāda ir katra koka miza, lapas, augļi).

Jūsu uzdevums: mājupceļā mēģiniet atpazīt un nosaukt kokus, kurus satiksit. Un atrisiniet krustvārdu.

7. Pārdomas.

Mūsu nodarbība ir beigusies. Mēģiniet par modeli runāt par stundā apgūto:

Noskaidrots

Es atceros

Smogs

Uz mana galda ir dzeltenas un sarkanas svītras. Ja stunda jums patika un jūs daudz iemācījāties, piestipriniet dzelteno sloksni pie mūsu saules un, ja neko jaunu nemācījāt, - sarkanu. Man ļoti patika mūsu nodarbība, un es pievienošu savu dzelteno sloksni. Paskatieties, kādu skaistu sauli mēs saņēmām. - Paldies puišiem par labo darbu klasē.

"Nedzīva daba ziemā" - nedzīva daba ziemā. 2. janvāris - “želeja”. - Gada aukstākais laiks. - Saule ziemā ieņem zemāko vietu debesīs. - Iestatiet īsas dienas un garas naktis. -Sasaldēt augsni un ūdeni. -Parādās sals. -Zeme ir klāta ar sniegu. Sals Decembris februāris. 1. Atkusnis 2. Melnais ledus 3. Sniegputenis 4. Sniega vētra 5. Sals.

"Pārmaiņas dabā ziemā" - Lācis. Nedzīva daba. Ziema augu dzīvē. Klest - draugs ēda. Vāvere Laukos sniegs, upju ledus, pastaigas puteņos. Ziema Kas var notikt ar meža dzīvniekiem, ja cilvēkus nozāģē egles. Būda ir jauna, paredzēta visai ēdamzālei, aicina ieturēt pusdienas, izmēģināt drupatas. Kā koki, krūmi un zāle ziemo.

“Ceļojums uz ziemas mežu” - “Ziemas dzied” - Aueta. Mācieties no viņiem - no ozola, no bērza. Uzrakstiet teikumu par zaķi. Ēdiens Kluss Ir dzirdams zvana signāls. Apburtā ziema savaldzināta, mežs ir tā vērts. Kuru pēdas? Brīnišķīga aina, kā jūs ar mani esat saistīts. Uzrakstiet teikumu par vāveri. Ceļojums. Ne vējš plosās pa mežu. Balts sniegs ir pūkains. Ceļojums uz ziemas mežu.

"Ziemas mežs" - viņi iet paši! Ziema dzied, tā auklējas, pūkains mežs iemidzina priežu krāsni. Lapsa Fizkultminutka. Rokas kuces. Ko dzīvnieki dara ziemā? Iepazīstiet koku. Rūpējieties par degunu lielajā sals! Runā par ziemas mežu. Kāds zvērs? Visi atvērti, neslēpiet: redzat - mēs esam mūsējie! Nodarbība par iepazīšanos ar ārpasauli. Brauciens ar kamanām cauri kalniem un mežiem - brīnums!

"Ziemas daba" - saskaņā ar bagāžnieku. Nometiet zaļumus, dzeltējiet un zem zaļa sniega tie atstāj. Krūmu zāle. Kā koki pārziemo? Skujkoku. Dzīvnieku barošana ziemā. Kā ziemā lācis, vāvere, vilks, lapsa, ezis? Kā putni ziemo? Ziemas mēneši. Tēmas: pasaule. Mājas numurs 3 - dzīvnieki, kas meklē barību. Internets, drukāti materiāli, multivides lietojumprogramma.

"Daba ziemā" - kā mainās dienas garums? Par vizīti ziemā. Nedzīva daba ziemā. Atbildiet uz jautājumiem: Kas ir garoza? Kā mainās temperatūra? Tēma: Par vizīti ziemā. Kāpēc sniegs ir vaļīgs? Kas veido sniegpārslas? Kā izskatās debesis? Veikalskolas saimniecības ēkas lidostas slimnīca. Ziema Ārsts pārdeva pilota skolotāju Milkmaid Crane.

Kopumā ir 13 prezentācijas.

Nodarbības mērķi: nostiprināt iepriekšējās nodarbībās un ekskursijās iegūtās bērnu zināšanas par ziemas laika parādībām un dabas stāvokli ziemā; atkārtojiet koku identificēšanas metodes pēc to stumbriem un augļiem; ieaudzināt ziemas dabas mīlestību.

Plānotie rezultāti:  atcerieties veidus, kā noteikt koku sugu ziemā uz siluetiem un augļiem.

Nodarbības gaita

1. Org. klase

2. Ievada saruna

Atklāšanas runā skolotājs atgādina bērniem, ka ekskursijā viņi parkā redzēja daudzus ziemas dabas attēlus un jautāja:

- Kā mežs izskatās pēc sniegputeņa? Kādās reprodukcijās vai fotoattēlos mēs to redzam? (Tas vērš bērnu uzmanību uz iepriekš izliktām gleznu un fotogrāfiju reprodukcijām ar skatiem uz ziemas dabu. Bērni reaģē.) Kādu noskaņu rada sniegotā meža attēli? (Bērnu atbildes.)

- Patiešām, kā pasakā, kā sapnī: kluss, mierīgs. Krievu dzejnieki mīlēja dziedāt šādus dabas attēlus.

Aizgājuši, tāpat kā veca sieviete,

Noliecās uz nūjas

Un virs pašas virsotnes

Dzenis uz kuces. S. Yesenin


- Kādus vārdus dzejnieki lieto, pasakainu mežu zīmējot pēc sniegputeņa? (Savaldzināts, apburts, sapņu pasaka, maģisks, iesiets, neaktivizēts, aizrauts utt.) Redzi, pat vārdus dzejnieki ir izvēlējušies “pasakaini”. ”

3. Darbs pie tēmas

Ekskursijas materiāls tiek atkārtots.

Lapu kokus var atšķirt pēc to augļiem vislabāk, veicot lapas numuru 1. 12 darba burtnīcas. Skolotāja vadībā bērni nosaka, pie kura koka auglis pieder, apvieno augļu zīmējumus ar koku nosaukumiem un atbild uz jautājumu, kas ļauj tiem izplatīties ar vēja palīdzību.

- Vai jūs zināt, kāpēc skujkoki paliek zaļi? Tas notiek tāpēc, ka sveķi traucē koku stumbru sasaldēšanu, tiem joprojām ir sula.

Ekskursijā mēs ne tikai vērojām, bet arī smaržojām koku zarus, cenšoties sajust ziemas mežu. Vai jums patīk Ziemassvētku egļu smarža? Un kā viņa smaržo? (Jaungada brīvdienas.) Kāds noskaņojums rada šo smaržu? Vai esat kādreiz dzirdējuši par fitoncīdiem? Izrādās, ka visi augi izdala īpašas vielas - fitoncīdus, kas kaitīgi ietekmē patogēnos mikrobus. Mikrobiem tās ir nāvējošas indes, un cilvēkiem tās ir noderīgas. Čempioni fitoncīdu sadalījumā - skujkoki. Viens hektārs skujkoku koku dienā saražo 5 kg fitoncīdu. Skujkoku mežu gaiss ir noderīgs elpot visiem cilvēkiem, bet īpaši šis gaiss ir noderīgs cilvēkiem ar elpošanas ceļu slimībām. ”



Skolotājs turpina: “Atcerieties, kā mēs atšķīrām egli no priedes. Kas ir interesantas ciedra adatas? un adatas lapegle? un priežu skujas? "

Skujkoku kokus ieteicams atšķirt pēc to čiekuriem, veicot uzdevumu Nr. 2 p. 12 darba burtnīcas. Bērni apvieno konusu attēlus ar koku nosaukumiem un atbild uz jautājumu, kā tiek sadalītas skujkoku koku sēklas.

Materiāla izpēte beidzas ar bērnu atbildi uz jautājumu, kuri augi un krūmi paliek zaļi zem sniega.

4. Refleksija Rezultāti ir apkopoti jautājumos “Pārbaudiet sevi” un lasot rezultātu lpp. 23.

5. Mājas darbs : teorētiskais materiāls lpp. 20–22 mācību grāmata, uzdevuma numurs 3 un numurs 4 lpp. 13 darba burtnīcas; atbildiet uz p. 23 mācību grāmatas.

Pasaule apkārt

35. nodarbība. ZIEMAS BRĪVDIENAS

Nodarbības mērķi:  iepazīstināt bērnus ar Ziemassvētku svētku vispārējām un dažādajām iezīmēm Rietumu valstīs un Krievijā (pagātnē un tagadnē); iepazīties ar ziemas Jaungada svētku izcelsmi un iezīmēm; konsolidēt divu veidu kalendāru esamības jēdzienu - civilo un pareizticīgo, kas 13 dienas savstarpēji nepiekrīt; par ziemas brīvdienu ievērošanu saskaņā ar pareizticīgo kalendāru un mūsdienu civilo kalendāru (vispirms Ziemassvētku brīvdienas, tad Jaunais gads); par svētku eglīšu rotāšanu un atstājiet to līdz Jaunajam gadam.

Plānotie rezultāti:  zina Ziemassvētku svētku tautas tradīciju īpatnības Rietumu un Krievijas valstīs; saprast, ka egles rotāšanas paradums radās kā Ziemassvētku brīvdienu paradums, un pēc tam nostiprinājās kā jaungada paraža; jāprot izgatavot Ziemassvētku eglīšu rotaļlietu izgatavošanas shēmu un izgatavot to pats.

Nodarbības gaita

1. Org. klase

2. Ievada saruna

- Puiši, tagad es lasīšu jums dzejoli, un jūs uzminēsit, par kādiem svētkiem dzejnieks Sergejs Kozlovs ar mums runā.


Saule logā ir auksta.

Knock-knock-knock!

Pierakstieties!

Viss sniegs nāca pie manis.

Tūlīt mājā tas kļuva pārpildīts

Rāpojoši, jautri, brīnišķīgi -

Tāpat kā viss milzīgais mežs

Kāpis pa logu!


- Kurš no jums var saukt šos svētkus? Ir svarīgi pievērst bērnu uzmanību faktam, ka saskaņā ar mūsdienu civilo kalendāru tas ir Jaunā gada datums, ko cilvēki izmanto daudzās pasaules valstīs, ieskaitot Krieviju.

3. Darbs pie tēmas

Tālāk skolotājs aicina bērnus uzzināt stāstu par to, cik ilgi Krievijā viņi ziemā sāka svinēt Jauno gadu. Studenti pārmaiņus lasa tekstus "Ziemas Jaunais gads" un "Vecais Jaunais gads" lpp. 26–27 mācību grāmata.

- Kas ziemā noteica Jaunā gada svinības Krievijā? Uzzināsim vairāk par šo personu “Viedās pūces lappusēs” (mācību grāmatas 122. lpp.). Kamēr es lasīju, līdzjūtos portretā lpp. 26 mācību grāmatas un mēģiniet atcerēties, kā izskatījās cars Pēteris Aleksejevičs. Ar cara Pētera I attēliem jums būs jāsatiekas bieži, mācoties skolā. (Skolotājs lasa biogrāfisko piezīmi par Pēteri I.) Un tagad nākamais jautājums: kas ir vecais Jaunais gads? (Ja nepieciešams, skolotājs pārlasa fragmentu un atkārto jautājumu.) Vecais Jaunais gads ir Pētera I noteiktā Jaunā gada svinību laiks saskaņā ar pareizticīgo kalendāru, kas ir 13 dienas aiz mūsdienu civilā kalendāra. Pētera I laikā visa valsts dzīvoja pēc pareizticīgo kalendāra, un Krievijā vēl nebija jauna kalendāra.

Skatiet blakus Pētera I portretam mācību grāmatā Borisa Mihailoviča Kustodijeva gleznas “Ziemassvētku eglītes kaulēšanās” reprodukciju. Kurš atbildēs, kad un kā sākās Ziemassvētku eglītes (tirgus) solīšana? Skatīt attēlu. Kāds ir viņas noskaņojums? Kas māksliniekam palīdzēja attēlā paust svētku gaidību? (Siltas krāsas, jautras burzmas, pūļa tēls.) Mēģiniet iedomāties sevi kā pircējus šajā izsolē. Kuru koku jūs izvēlētos svētkiem? Attēlā redzama salta ziema. Bet vai nevar teikt, ka attēls mūs silda? (Jūs varat.) Kāpēc? Kā mākslinieks to varēja sasniegt? Vai jūs varat salīdzināt šo attēlu ar tautas mākslas darbiem: rotaļlietām, kabatlakatiem, gleznošanu, mežģīnēm, piparkūkām? Kāda ir līdzība? Nez, kāds varonis ir jābūt cilvēkam, kurš ir izveidojis tik svētku, siltu, dzīvespriecīgu attēlu ... Uzklausīsim to, kas mūs steidza par to pastāstīt Clever Owlet.

Skolotājs lasa tekstu par B. M. Kustodijevu “Gudrās pūces lappusēs” (mācību grāmatas 122.-123. lpp.) Un kopā ar bērniem izdara secinājumu par mākslinieka spilgtu talantu, kurš sniedza dzīvespriecīgu ainu par mīļoto bērnu un pieaugušo cerībām uz ziemas brīvdienām. Studenti veic 3. uzdevumu 3. lpp. 15 darba burtnīcas, lai garīgi saģērbtos ar eglēm, kas izvēlētas Ziemassvētku eglīšu tirdzniecībai ar antīkām rotaļlietām.

Tad skolotājs aicina bērnus atklāt mūsdienu paražas rašanās noslēpumu - eglītes rotā ar rotaļlietām Jaungada svētkiem un saka: “Jaunais gads nav vienīgais un, varētu teikt, galvenais svētku laiks ziemas vidū. Kādus citus brīnišķīgus, laipnus svētkus cilvēki sagaida ar vītņu vijumiem, egļu rotāšanu, eglīšu rotājumiem? Protams, šie ir Ziemassvētki! Kā jūs domājat, no kura vārda nāk šo gaišo svētku nosaukums? No vārda "dzimšana". Koku uguntiņas, rotaļlietu dzirkstošās uz egļu zariem jau sen sveica Jēzus Kristus dzimšanas dienu, visu bērnu un viņu vecāku svētkus, ģimenes svētkus, jo katra bērna piedzimšana ir svētki, prieks un liels brīnums. Ar katra bērna piedzimšanu pasaulē nāk cerība un mīlestība! Pētera I sieva, karaliene Katrīna (dzimusi vācu valoda) saviem bērniem karaliskajā ģimenē, tikai Kristus Piedzimšanas svētkiem, bija uzcēlusi eglīti, vērojot viņu vēsturiskās dzimtenes paražas. Pamazām visi cilvēki sāka ieviest šo paražu mūsu valstī. Tā šī paraža Krievijā nostiprinājās. Ziemassvētku eglīte mājā tika atstāta līdz Jaunajam gadam, tāpēc pēc brīža skujkoku koks, ko rotā rotaļlietas, rieksti un saldumi, tika stingri pievienots Jaunā gada svētkiem. ”

- Rietumvalstīs un Krievijā Ziemassvētki tiek svinēti dažādos laikos, tāpat kā rietumos tie tiek svinēti jaunajā civilā kalendārā, bet Krievijā - saskaņā ar pareizticīgo teikto. Varbūt jūs to jau zināt no savas ģimenes pieredzes vai no decembra TV programmām. Tagad klausieties, ko mācību grāmata saka par Ziemassvētku brīvdienām. Esiet piesardzīgs: jūs gaida jautājumus par tagad dzirdēto.

Skolotājs nolasa teksta fragmentu par to, kā un kad Rietumos tiek svinēti Ziemassvētki (24. lpp. Mācību grāmatas), un jautā:

- Kad ārzemēs, Rietumeiropas valstīs svin Ziemassvētkus? Kādus vārdus jums šķita nesaprotami stāstā par svētku svētku tradīcijām Eiropā? Mēģiniet paskaidrot sev, ko nozīmē vārds “den”, un tad mēs lūgsim viedajai pūcei sniegt mums skaidrojumu.

Skolotājs uzklausa bērnu argumentāciju, pēc tam papildina to ar lasījumu “Viedās omītes lappusēs” (“Viedās omītes lappuses”) (par mācību grāmatas 121. – 122. Lpp.) Par Ziemassvētku liellopu un ar komentāriem: –– Apskatīsim liellopa skaitļus. Paskaties uz Jaunavu Mariju. Ko var teikt par viņu? Viņa ir laimīga, mīlestības pilna, maiguma pret jaundzimušo, kā viņi iepriekš teica, - maigums. Un vecākais Jāzeps? Savā figūrā meistaram izdevās apvienot vīriešu savaldību ar dziļu apbrīnu par māti un bērnu. Ko jūs varētu teikt par Magi? Mēģiniet aprakstīt viņu pieredzi, garastāvokli silītes priekšā. Vecajās dienās viņi teica - bijību. Un jūs atradīsit mūsdienīgus, jums pazīstamus vārdus.

Turpinot sarunu par stundu, skolotājs saka: “Un tagad mēs atgriezīsimies Krievijā. Ziemassvētkus jaunā stilā svinam 7. janvārī, tieši Jaunā gada brīvdienās. Vai tas ir pirms vai pēc Jaunā gada svinībām? (Tas ir pēc Jaunā gada saskaņā ar civilo kalendāru, bet pirms Vecā Jaunā gada saskaņā ar pareizticīgo kalendāru.) Kurš kalendārā varēs atzīmēt Ziemassvētku dienu ar uzlīmi? Kāda ir kalendāra sastādīšanas nepieciešamība: aizejošais vai nākamais gads? Kāpēc (Nākamā gada kalendārā, jo Ziemassvētki saskaņā ar pareizticīgo kalendāru nāk pēc Jaunā gada svinēšanas visu civilo kalendārā, nākamgad.)

Tagad mēs runāsim par dažām senajām zemnieku tradīcijām svinēt Kristus dzimšanu Krievijā, pat pirms paražām, kas mūsu valstī ienāca kopā ar karalieni Katrīnu. Vispirms mēs lasīsim mācību grāmatas tekstu, un tad mēs mēģināsim spēlēt to, kas tajā teikts. ” Skolotājs lasa stāstu "Ziemassvētku brīvdienas Krievijā" lpp. 25 mācību grāmatas. Pēc tam no to personu vidus, kuras vēlas, skolēni tiek izvēlēti meistaru un dziesmu lomai. Skolotāja vadībā tiek izspēlēta caroling spēle. Tad bērni tiek sadalīti pa pāriem un veic 1. uzdevumu 1. lpp. 14 darba burtnīcas. Koleadovschiki, un tad visi bērni saņem konfektes vai citas mazas dāvanas no lellēm Zēns un Meitene.

Skolotājs: „Diemžēl mūsdienu ģimeņu dzīvē ne vienmēr valdzināšanas tradīcijas un daudzas citas labas, jautras svētku tradīcijas ir sastopamas. Diemžēl, tā kā tradīcijas, paražas padara vienus svētkus atšķirīgus no citiem, iekrāso gada dienas ar jaunām, košām krāsām, palīdz mums atcerēties šos svētkus. Bet katrai ģimenei ir sava tradīcija satikt Jaunā gada ziemas brīvdienas un Ziemassvētkus. Pastāstiet mums, kā svinēt šos svētkus savā ģimenē. Kā jūs svinēsit ziemas brīvdienas šajā mācību gadā? Kādas dāvanas jūs viens otram sagādāsit? Kādus tērpus pats sev darāt? ”

4. Refleksija

Nodarbības beigās skolotājs ziņo: “Ziemas brīvdienām veltītā stunda ir beigusies. Kas ir vissvarīgākais, ko uzzinājāt? Mēģiniet izdarīt secinājumus, katrs par sevi. Kas visiem šķita svarīgs, interesants un pārsteigts? Varbūt kāds kaut ko nesaprata? ”Skolotājs dod bērniem iespēju runāt, un pēc tam nolasa secinājumu lpp. 27 mācību grāmatas.

5. Mājas darbs:

teorētiskais materiāls lpp. 24.-27. Mācību grāmata, uzdevuma numurs 2 un numurs 4 lpp. 14-15 darba burtnīcas.

Pasaule apkārt



Dalieties ar draugiem vai ietaupiet sev:

  Notiek ielāde ...